Voono
Henna Light Brown 100 g

Jemná medená hnedá prírodná farba na vlasy Henna Light Brown je vhodne namiešaná zmes prírodnej henny na vlasy s tmavými tónmi indiga a ďalšími bylinkami. Táto prírodná farba v sebe spája blahodarné účinky indickej henny so šetrným nafarbením vlasov do odtieňov medenej hnedej farby.

  prírodná farba na vlasy

  regeneruje, vyživuje a posilňuje vlasy

  vhodná pre všetky odtiene vlasov

  prekryje aj šediny

  má jednoduchú aplikáciu

Prírodná farba je vhodná aj pre vegánov.

10,50 

voono henna na vlasy light brown prirodna hneda farba na vlasy prirodno
Voono
Henna Light Brown 100 g

10,50 

Kategórie:

Hnedá prírodná farba na vlasy Henna Light Brown značky Voono

Prírodné farby na vlasy značky Voono obsahujú iba účinné prírodné zložky, ktoré Vašim vlasom aj pokožke hlavy zaistí dôkladnú starostlivosť. Voono henna vďaka svojmu čisto prírodnému zloženiu využíva všetky profity bylinniek, nezasahuje do vnútornej štruktúry vlasu, posilňuje jeho stavbu, zväčšuje objem a celistvo regeneruje. Táto prírodná farba na vlasy má blahodarný vplyv na pokožku hlavy, eliminuje nadmerné mastenie vlasov, zabraňuje tvorbe lupín a iných chorôb pokožky hlavy.

Prírodné farby Voono fungujú na šetrnom princípe obalenie vlasu vybranou farbou, vnútri vlasu sa zachováva jeho prirodzený pigment a farba tak vlasy nezaťažuje.

100% prírodné farby značky Voono vlasy obaľujú a vytvárajú okolo nich farebný ochranný film. Pri používaní henny je teda nutné mať na pamäti, že finálny výsledok farbenia závisí na Vašom pôvodnom odtieni vlasov.

Optimálny výsledok pri farbení vlasov dosiahnete vďaka dodržanie pokynov na použitie rastlinných farieb na vlasy uvedených nižšie.

Upozornenie: Pre kvalitné a trvalé zafarbenie vlasov odporúčame pred nanesením henny na celú plochu vlasov otestovať daný odtieň na jednom pramienku. Tiež odporúčame urobiť kožný test na možnú reakciu pokožky s indigom. Pred použitím čistej henny a prírodných farieb na báze henny sa neodporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou henny odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Na akú farbu vám chytí?

Prírodné farby nedokážu zasvetľovať vlasy, len ich nafarbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov. Platí pravidlo, že čím sú pôvodné vlasy tmavšie tým tmavší bude farebný efekt prírodnej farby.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Mýty o prírodných farbách s hennou

Môže mi chytiť farba do zelena?

Farba obsahujúca hennu môže chytiť do zelena v prípade, že zreaguje s chemickými farbami, ktoré boli predtým aplikované na vlasy. Preto odporúčame medzi chemickým farbením a aplikáciou henny dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne. Ak máte svetlé vlasy, pri vybraných odtieňoch odporúčame aplikovať prírodnú farbu postupom dvojfázového farbenia, ktorý je popísaný v časti použitie.

Nemôžem na chemicky farbené vlasy už použiť hennu?

Henna sa môže použiť aj na chemicky farbené vlasy. Po farbení chemickými farbami však odporúčame dodržať minimálnu dobu 4 týždňov pred aplikáciou henny. Je to z dôvodu, aby henna dokázala odovzdať vlasu farebný pigment a blahodarné účinky.

Je prírodná farba permanentná farba alebo sa vymýva?

Prírodná hnedá farba sa postupne mierne vymýva a teda odtieň sa môže do týždňov mierne zosvetliť. Ak sa pravidelne farbíte hennou, tak vám farba vydrží dlhšie a stačí už len dofarbovať odrasty. Raz za tri mesiace nafarbite celú dĺžku vlasov.

Použitie

Na farbenie vlasov prírodnou farbou budete potrebovať:

 • prírodnú farbu na vlasy Voono
 • vodu alebo čierny čaj teploty 50 °C
 • teplomer na meranie teploty prírodnej farby
 • misku
 • štetec pre jednoduché miešanie a nanášanie farby
 • alobal, igelit alebo potravinovú fóliu na prikrytie nafarbených vlasov
 • čiapku alebo starší uterák pre udržanie prírodnej farby na vlasoch v teple.
 • pribalené jednorazové rukavice na ochranu pokožky rúk pred zafarbením
 • staršie tričko pre prípad, že by sa pri farbení vlasov zafarbilo – škvrny sa z oblečenia ťažko odstraňujú

Zmes odporúčame nanášať na práve umyté vlasy, ktoré po ľahkom vysušení zabalíme do uteráka a udržujeme v teple. Pri umývaní vlasov dbáme na použitie šampónu bez silikónov – prípravky so silikónmi bránia správnej absorpcii farby. Vhodné je použiť napríklad tuhé prírodné šampóny na vlasy.

 1. Pre zafarbenie vlasov si pripravíme do misky 50 – 100 g prírodnej farby. Množstvo volíme podľa dĺžky vlasov. Pre krátke vlasy stačí 50 g, pri dlhších vlasoch množstvo navyšujeme podľa potreby až po 100 g.
 2. Prášok zalejeme vodou alebo čiernym čajom teploty 50 °C a dôkladne premiešame do konzistencie jogurtu, tak aby vo farbe neboli hrudky a bola homogénna. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer.
 3. Farbiacu pastu na vlasy nanášame teplú, nie však horúcou – mohla by kožu popáliť. V prípade, že s farbením rastlinnými farbami zatiaľ nemáte skúsenosť, vložte misku s farbiacou zmesou do teplej vodného kúpeľa (umývadla s teplou vodou), zabránite tak prípadnému vychladnutí pasty počas jej aplikácie na vlasy.
 4. Hennu v optimálnej teplote nanášame štetcom od korienkov ku končekom. Potom vlasy prikryjeme igelitovou čiapkou alebo fóliou a uterákom, aby mohla henna pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
 5. Doba pôsobenia je 45 minút až 2 hodiny. Na nafarbenie vlasov stačí 45 minút a s dlhším pôsobením bude odtieň intenzívnejší.
 6. Vlasy dôkladne umyjeme až kým nie je voda úplne číra a následne ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy.

V prípade blond, svetlých vlasov a vlasov, ktoré majú viac ako 30% šedín, odporúčame dvojfázové farbenie:

 1. fáza: Aplikujeme odtieň Henna Copper podľa vyššie uvedeného postupu na 30 – 45 minúť a vymyjeme.

Pred začatím druhej fázy počkáme 30 – 60 minút.

 1. fáza: Aplikujeme odtieň Henna Light Brown podľa vyššie uvedeného postupu na 45 minút – 2 hodiny a vymyjeme.

Pri dvojfázovom farbení šedín/blond vlasov do svetlo hnedej nie je možné podkladový odtieň Copper prefarbiť odtieňom Light Brown, keďže ide o svetlejší odtieň. Ak chcete aj napriek tomu použiť Light Brown, odporúčame odrasty tónovať v prvej fáze do tmavšieho odtieňa pomocou Copper + Dark Brown a na zvyšok vlasov použiť Light Brown.

Pred prvou aplikáciou prírodnej farby si tiež môžete pozrieť videonávody ako namiešať farbu na vlasy, ako ju aplikovať či ako postupovať v prípade prekrytia šedín.

Balenie: Papierová krabička s vreckom farby, jednorazovými rukavicami a príbalovým letákom vnútri.

Hmotnosť medenej hnedej prírodnej farby na vlasy Henna Light Brown je 100 g.

Zloženie hnedej prírodnej farby na vlasy Henna Light Brown

Amla, Brahmi, Indigo, Henna lawsonia, Baheda, Harad, Bhringraj

Vlastnosti

Značka Voono
Veľkosť balenia 100 g
Pôvod India
Vlastnosti 100% prírodná, vegan, šetrná k vlasom, úplne bez chémie
Použitie Na vlasy
Typ vlasov Všetky typy vlasov
Vôňa Jemná zemitá
Účinky

 

Nafarbenie na svetlohnedé hnedé odtiene v závislosti od pôvodnej farby, dodanie lesku, pevnosti a pružnosti vlasov, posilnenie riedkych a oslabených vlasov, zlepšenie celkovej kvality vlasov, ozdravenie pokožky hlavy, regulácia tvorby lupín, prekrytie šedín, podpora rastu vlasov, celková regenerácia vlasu

O značke Voono

Za nadštandardne etickou politikou českej značky Voono stojí expertný tím dbajúci nielen na pôvod všetkých surovín na výrobu kozmetiky, ale aj na striktný zákaz testovania na zvieratách. Každý z produktov Voono v sebe skrýva príbeh tých najčistejších rastlín.

Vysoká kvalita sa odvíja od skúseností žien po mnohých generácií. Značka Voono neustáva vo vývoji ďalších produktov, ktoré zlepšujú nielen fyzický, ale aj duševný stav.

Spoločnosť Voono chápe zodpovednosť za život a aktívne sa podieľa na čistejšom svete pre všetkých. Prianím spoločnosti Voono je, aby ľudia žili v súlade s prírodou.

V rámci ich transparentnosti neskrývajú ingrediencie ani iné informácie týkajúce sa výroby produktov. Je pre nich dôležité, aby každý zo zákazníkov vedel, čo kupuje a že nie je klamaný reklamou, ktorá mu produkty falošne vykresľuje ako brúsené diamanty. Produkty Voono sú totiž skutočnými diamantmi. Lesk im pridáva každý etický krok voči životnému prostrediu, zvieratám a človeku obecne. A o to sa spoločnosť Voono snaží.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Voono
Henna Light Brown 100 g”

Web prirodno.sk používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.