Indian Natural
100% prírodná henna na vlasy

Čistá prírodná henna na vlasy od značky Indian Natural Hair Care je medená prírodná farba na vlasy. Medzi jej výhody patrí, že vlasy neničí, ale naopak vlasy vyživuje a posilňuje, vydrží dlhšie ako klasická farba, prefarbí aj šediny, podporuje rast vlasov, reguluje tvorbu lupín, dodáva vlasom lesk a regeneruje ich.

  prírodná farba na vlasy

  regeneruje, vyživuje a posilňuje vlasy

  vhodná pre všetky odtiene vlasov

  prekryje aj šediny

  po primiešaní rôznych prísad sa dajú dosiahnuť zmeny odtieňu, alebo ešte intenzívnejšie vyživenie vlasov

Henna je vhodná aj pre vegánov.

8,50 28,50 

medena henna na vlasy prirodna farba na vlasy indian natural hair care prirodno
Indian Natural
100% prírodná henna na vlasy

Kategórie:

100% prírodná henna na vlasy značky Indian Natural Hair Care

Indická prírodná henna je prášok získaný z vysušených a rozdrvených lístkov tradičnej indickej rastliny Lawsonia Inermis, ktorá obsahuje čisto prírodnú látku lawson, ktorá sa viaže na vlasové proteíny a vytvára medený odtieň.

Okrem toho lístky a semiačka tejto rastlinu majú ozdravné účinky. Zanechávajú vlasy lesklé, hebké a chránia pokožku hlavy pred lupinami či inými kožnými chorobami. Henna tak dodáva vlasom prirodzený lesk a charakteristický červeno hnedý odtieň. Má trvalé farbiace účinky bez toho, aby obsahovala amoniak, peroxid, parabény, ťažké kovy či iné chemické aditíva.

Upozornenie: Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa nedoporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou henny odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Na akú farbu vám henna chytí?

Prírodné farby nemajú schopnosť zasvetľovať vlasy, farbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov, čím sú pôvodné vlasy tmavšie tým menší bude farebný efekt.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Pôvodná farba vlasu:

Orientačné zafarbenie po aplikácii:

Mýty o henne

Chytí mi henna do zelena?

Pravá 100% čistá henna farbí len a len do medených odtieňov v závislosti od aktuálnej pigmentácie vlasov.

Do zelena však henna môže zreagovať v prípade, že nepoužijete čistú hennu, ale hennu s metalickými aditívami. Niekedy sa do menej kvalitnej henny primiešavajú chemické prísady na podporenie červených pigmentov. Táto kvalitná 100% prírodná henna však žiadne podobné prísady neobsahuje.

Naozaj nemôžem na chemicky farbené vlasy už použiť hennu?

Henna sa môže použiť aj na chemicky farbené vlasy. Po farbení chemickými farbami však odporúčame dodržať minimálnu dobu 4 týždňov pred aplikáciou henny. Je to z dôvodu, aby henna dokázala preniknúť do štruktúry vlasu a odovzdať mu farebný pigment a blahodarné účinky.

Dokáže čistá henna zafarbiť vlasy na akúkoľvek farbu?

Prírodna henna farbí vlas vždy len do medenných odtieňov v závislosti od jeho pigmentácie. Naopak henny, ktoré farbia inak ako do medena, sú henny s prídavkom farbiva. V našej ponuke nájdete zmesi henny, ktoré zafarbia vlasy na odtiene: svetlohnedá, hnedá, tmavohnedá, čierna.
Ak si prajete dosiahnuť rôzne odtiene medenej, môžete do henny zamiešať prírodné prídavky ako napríklad hibiscus, škorica alebo harmanček, o ktorých si môžete viac prečítať v článku venovanom prírodnej Henna farbe na vlasy.

Je henna permanentná farba alebo sa vymýva?

Henna sa postupne vymýva. Po prvej aplikácii vydrží na vlasoch približne 3-6 mesiacov. Vymýva sa postupne a prirodzene. Po čase sa na vlasoch objaví prirodzená farba a odrasty tiež nebudú badateľné. Ak sa henna používa pravidelne, postupne sa po viacerých aplikáciách prestane z vlasov vymývať a získate tak dlhotrvácnu farbu.

Použitie

  1. Do misky si pripravíme 50 – 100 g henny. Množstvo volíme podľa dĺžky vlasov. Pre krátke vlasy stačí 50 g, pri dlhších vlasoch množstvo navyšujeme podľa potreby až po 100 g. Prášok zalejeme vodou teploty cca 60° C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Hennu s vodou poriadne premiešame, kým nevznikne homogénna kaša bez hrudiek.
  2. Vlasy pred použitím Henny umyjeme a necháme mierne vlhké. Vytvorenú kašu nanesieme na pokožku hlavy a vlasy. Potom ich prikryjeme igelitovou čiapkou alebo fóliou a uterákom, aby mohla henna pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
  3. Hennu na vlasoch necháme pôsobiť minimálne jednu hodinu. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita blahodarných účinkov henny.
  4. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy.

Balenie: Papierová krabička s priehľadným vreckom vnútri.

Hmotnosť prírodnej henny je 200 g / 1 kg.

Zloženie

100% prírodná henna = 100% prášok z vysušených a rozdrvených listov indickej rastliny Lawsonia inermis

Vlastnosti

Značka Indian Natural Hair Care
Veľkosť balenia 200 g / 1 kg
Pôvod India
Vlastnosti 100% prírodná, bez konzervačných látok, organická, vegan
Použitie Na vlasy
Typ vlasov Všetky typy vlasov
Vôňa Jemná zemitá
Účinky Nafarbenie na medené odtiene v závislosti od pôvodnej farby, dodanie lesku, pevnosti a pružnosti vlasov, posilnenie riedkych a oslabených vlasov, zlepšenie celkovej kvality vlasov, ozdravenie pokožky hlavy, regulácia tvorby lupín, prekrytie šedín, podpora rastu vlasov, celková regenerácia vlasu

O Značke Indian Natural Hair Care

Indian Natural Hair Care je slovenská značka ponúkajúca tie najkvalitnejšie prírodné farby na vlasy a rôzne bezfarebné prírodné vlasové zábaly.

V Indii, odkiaľ ich čistá henna pochádza sa vďaka výnimočným klimatickým a pôdnym podmienkam dosahuje najvyššej kvality. Henna používaná značkou Indian natural hair care sa pestuje v biologickom hospodárstve. Pre praktické použitie a dosiahnutie najlepších farebných výsledkov je najemno zomletá a 3x filtrovaná.

Okrem čistej henny, ktorá farbí vlasy na medeno značka Indian natural hair care ponúka aj rôzne odtiene hnedej a čiernej. Tieto prírodné farby na vlasy sú vhodne namiešanou zmesou medenej blahodarnej indickej henny s tmavými tónmi indiga či svetlej amly.

INDIAN NATURAL HAIR CARE = Indická prírodná starostlivosť o vlasy

Martin so Zuzkou už zopár rokov tvoria pár a rozvíjajú rodinnú firmu ponúkajúcu prírodné produkty starostlivosti o vlasy.

Začiatky Indian Natural Hair Care neboli ľahké. Zakladatelia Martin a Zuzka ako prvé odkrývali mytý o henne. Vysvetľovali zákazníčkam, že henna nie je o zelených vlasoch, alebo že bezfarebná henna neexistuje. Každý prášok dlho testovali, keďže chceli nájsť toho ideálneho dodávateľa. Ich podmienkou bolo, že mal byť priamo z Indie, takže to bol ozaj tvrdý oriešok.

Nakoniec sa na nich šťastena usmiala. Našli veľmi príjemného pestovateľa a to priamo v ekologickom poľnohospodárstve. Po návšteve jeho farmy v Indii Martin a Zuzka vedeli, že je to ten pravý obchodný partner.

Postupne značka Indian Natural Hair Care začala rásť. Predávajú svoje produkty na Slovensku, v Čechách či Maďarsku. Dopredu Martina a Zuzku ženie túžba pomáhať ľuďom a edukovať ich o prírodnej ceste k zdravým a krásnym vlasom. Svojim produktom veria a chcú naďalej ponúkať ich silu za dostupnú cenu všetkým, ktorí majú radi svoje vlasy.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Indian Natural
100% prírodná henna na vlasy”

Web prirodno.sk používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.