Poetiko
Pleťový olej z čiernej rasce 30 ml

Túto očistnú zmes luxusných olejov vaša pleť nasaje ako blahodarný nektár. Pleťový olej použite vždy, keď sa budete chcieť trocha rozmaznávať a dopriať si niečo extra. Výsledok je zaručený – detoxikovaná, vyčistená a spokojná pleť. Zásluhy pripisujeme zelenej kombinácií konope so šalviou. Táto kombinácia je pre mastnú a aknóznu pleť jednoducho geniálna.

  vyživuje a zjemňuje pleť

  zmatňuje mastnú pleť

  vyrovnáva tvorbu mazu

  rozjasňuje pleť 

23,20 

Nie je na sklade

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Kategórií:

Pleťový olej pre mastnú a aknóznu pleť s olejmi z čiernej rasce, malín a konope značky Poetiko

Luxusný olejový elixír s očistnou bylinkovou vôňou je vhodný pre nadmerne sa mastiacu pleť. Zmatňuje a balansuje pleť, zmierňuje jej nadmerné mastenie a účinne ju vyživuje.

Použitie

Najskôr pleť dôkladne odlíčime a vyčistíme. Pleť následne navlhčíme hydrolátom. Pár kvapiek oleja prstami jemne nanesieme na pleť.

Malé množstvo pleťového oleja môžeme primiešať aj do obľúbeného pleťového krému, aby mu dodal extra vyživujúce účinky.

Pre zachovanie kvality skladujte na suchom, chladnom a tmavom mieste.

Pleťový olej pre mastnú a aknóznu pleť s olejmi z čiernej rasce, malín a konope obsahuje:

Olej z čiernej rasce obsahuje rad vitamínov, minerálov a ďalších pleti prospešných látok. Dokáže byť veľmi láskavý k ekzematickej, aknóznej alebo inak citlivej pokožke, prispieva k jej upokojeniu a zjemneniu. Jeho protizápalové vlastnosti sú mimoriadne v tom, že nenarušujú prirodzenú mikroflóru pleti.

Konopný olej – výťažky z konope siatej sú oprávnene trendy, zvlášť pri starostlivosti o aknóznu a mastnú pokožku. Neupchávajú póry, užívajú sa ako prevencia proti kožným ochoreniam a vďaka ceramidom napomáhajú zabezpečiť optimálnu hydratáciu. Suchej pleti prospeje vysoký obsah vitamínu E, ktorý navyše mierni prejavy starnutia.

Šalvia lekárska má dezinfekčné a antiseptické účinky, ktoré prospievajú predovšetkým mastnej a zapálenej pokožke. Obklady sa tradične používajú ku zmierneniu a hojeniu bolestivých prejavov akné.

Balenie: Plne recyklovateľná sklenená fľaštička s kvapkadlom pre jednoduché dávkovanie.

Objem pleťového oleja pre mastnú a aknóznu pleť s olejmi z čiernej rasce, malín a konope je 30 ml.

Zloženie pleťového oleja pre mastnú a aknóznu pleť s olejmi z čiernej rasce, malín a konope

Nigella Sativa Seed Oil (olej z čiernej rasce), Rubus Idaeus Seed Oil (malinový olej), Vitis Vinifera Seed Oil (hroznový olej), Cannabis Sativa Seed Oil (konopný olej), Tocopherol (vitamín E), Salvia Sclarea Oil (prírodný esenciálny olej zo šalvie muškátovej), Linalool (látka prirodzene sa vyskytujúca v prírodných esenciálnych olejoch).

Vlastnosti

Značka Poetiko
Veľkosť balenia 30 ml
Pôvod Česká republika
Vlastnosti Prírodný, ručne vyrobený, netestovaný na zvieratách
Použitie Na pleť
Typ pokožky Mastná a problematická
Účinky Upokojenie, regulácia nadmerného mastenia, zmatňuje pokožku, zmiernenie začervenania, eliminácia akné, jemné a šetrné vyživenie, zabránenie dehydratácii, regenerácia, protizápalové účinky

O Značke Poetiko organic

POETIKO = POmalá ETIcká KOzmetika

Za značkou Poetiko stoja štyri ženy 21. storočia.

Neboja sa chopiť príležitostí modernej doby, napriek tomu vnímajú silné spojenie s prírodou. Pokrok a veda pre ne neznamenajú odklon od prírody a jej darov ani stratu rešpektu k nej. Naopak. Nové technológie a vedecké poznatky im umožnili splniť si spoločný sen. Vytvoriť funkčnú, modernú kozmetiku, ktorá prepája čisto prírodné zloženie a šetrný prístup k životnému prostrediu so súčasnými biotechnologickými poznatkami a postupmi. Vďaka tomu dokážu v Poetiku zaistiť dlhodobé účinky a unikátne textúry – teda to, čo im v prírodnej kozmetike chýbalo.

Asi preto nie je prekvapujúce, že aj tvorivé kvarteto značky PO-ETI-KO je podobným prepojením rôznych svetov.

Zakladateľky Poetiko o sebe hovoria: “Sme vedkyne, bylinkárky, umelkyne, markeťáčky. Sme kamarátky. Niektoré matky, niektoré single, jedny prísne praktické, druhé s hlavou v oblakoch. Všetky však máme spoločný hravý a zdravý prístup k životu. Užívame si drobnosti všedného dňa a namiesto rutiny si vychutnávame okamihy keď sme len tu a teraz.

Dnešná doba nám dáva možnosť vedomej voľby. Preto spoločný zámer chceli realizovať zodpovedne, s rešpektom voči ľuďom a planéte. Záleží im na pôvode všetkých surovín i obalov a vždy sa snažia posudzovať tiež etickú stránku všetkého, čo robia. Produkty vyrábajú z kvalitných olejov, aktívnych látok a bylín vypestovaných s osobnou starostlivosťou a podľa princípov ekologického poľnohospodárstva. Podporujú lokálnych dodávateľov a výroba prebieha len v Česku a na Slovensku. S rozmyslom vyberajú tiež obalové materiály. Vedia, že najlepší obal je žiadny. Preto s obalmi šetria, preferujú sklo a využívajú čo najviac recyklovaných materiálov, ktorým vdychujú nový život.

Vedome spomaliť, dopriať si kvalitnú starostlivosť, robiť si malé radosti a zachovať rešpekt k okoliu i k sebe – to je cesta k nájdeniu životnej rovnováhy.

Poetiko sprevádza filozofia SLOW beauty:

Sustainable (udržateľné)

Local (lokálne)

Organic (organické)

Whole (kvalitné)

CERTIFIKÁCIA A PRÍRODNÉ ZLOŽKY

Hlavnými zložkami produktov Poetiko sú kvalitné oleje, bylinky a aktívne látky prevažne lokálneho pôvodu. Lokálnosť totiž predstavuje nielen ekologickejší variant, je to tiež najprirodzenejšie pre vašu pokožku. Namiesto vody používajú pleti prospešné hydroláty a vôňu dodávajú len prírodnými esenciálnymi olejmi, ktoré naviac aromaterapeuticky pôsobia na ľudskú psychiku.

Produkty Poetiko nikdy nesľubujú to, čo nemôžu splniť. Všetky ale spĺňajú prísne kritériá, aby sa mohli stať držiteľom certifikátu pre prírodnú kozmetiku – Cosmos Natural alebo Cosmos Organic.

TRADÍCIA A MODERNÁ VEDA BEZ TESTOV NA ZVIERATÁCH

V Poetiko nejdú cestou kompromisov medzi čistým a kvalitným zložením a vysokou účinnosťou. V laboratóriách dopĺňajú poznatky zo starých rodinných herbárov a bylinkárskych receptov o najnovšie vedecké znalosti a postupy. Práve tam sa rodia úplne všetky produkty, ktoré sú unikátne.

Všetky produkty najprv prejdú testovaním dobrovoľníkmi z radov rodín a priateľov. Preto v Poetiko každý produkt tvoria s myšlienkou na svojich najbližších. Vedia, že ak nie sú spokojní oni, nebudete ani vy. Keď produkty prejdú ich prísnymi štandardami, nastupuje ešte prísnejšie testovanie v Štátnom zdravotnom ústave či v nezávislých laboratóriách, kde prebiehajú dôkladné záťažové testy a hodnotenie zdravotnej nezávislosti. Všetko bez akéhokoľvek utrpenia nemých tvárí.

RUČNÁ LOKÁLNA VÝROBA

Aby bola kvalita produktov Poetiko zabezpečená na 100 %, všetku produkciu vyrábajú ručne, čo najšetrnejším spôsobom, v menších výrobných dávkach. Zásadne využívajú lokálne kapacity v Česku a na Slovensku.

Časť výroby prebieha aj v chránených dielňach, ktoré pomáhajú nájsť pracovné uplatnenie pre osoby so zdravotným znevýhodnením. Za všetkých okolností však výroba prebieha podľa správnych receptúr, inštrukcií a postupov, pod pozorným dohľadom skúsených kolegov.

MINIMALIZÁCIA OBALOV A ODPADOV

Filozofia značky Poetiko vyznáva minimalizmus. Pri obaloch nemyslia len na ich vlastnosti, funkciu a bezpečnosť, ale tiež na stopu, ktorú na našej planéte zanechajú. Takže s nimi šetria a využívajú čo najviac recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov. Preferujú sklenené obaly, ktoré po spotrebovaní obsahu nájdu široké uplatnenie, ale predovšetkým sú znovu naplniteľné produktami.

Obalové riešenia nie sú dokonalé, ale robia všetko pre nájdenie nových a lepších. Preto je možné, že sa balenie vášho obľúbeného produktu v priebehu času zmení – kvalita a povaha produktu však zostane nedotknutá, len obal bude priateľskejší k našej planéte.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Poetiko
Pleťový olej z čiernej rasce 30 ml”

Web prirodno.sk používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.