Poetiko
Pleťový krém pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom 30 ml

Ako sa vôbec mohla vaša mastná a aknózna pleť zaobísť bez tohto hĺbkového čistiaceho pleťového krému? Jeho receptúra je do najmenšieho detailu prepracovaná a úžasná. Zamávajte na rozlúčku akné a čiernym bodkám.

  regulácia mastenia pleti, eliminácia akné

  predchádzanie zápalom, stiahnutie pórov

  ošetrenie, vyživenie a hydratácia pleti

  hĺbkové čistenie a zlepšenie stavu pleti 

19,50 

Na sklade

poetiko prirodny pletovy krem pre mastnu a aknoznu plet s malinovym olejom prirodno
Poetiko
Pleťový krém pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom 30 ml

19,50 

Kategórie:

Pleťový krém pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom značky Poetiko

Ľahučký svieži krém obsahuje aktívnu látku PHYTELENE COMPLEX™ EGX 252 BG, ktorá pleť vyživuje a zároveň hĺbkovo čistí, predchádza zápalom, sťahuje póry a reguluje sebum. Upokojujúci malinový olej jemne ošetruje, chráni a stráži vlahu, zatiaľ čo ovsená múka sa postará, aby sa pleť neleskla. Získajte späť svoju sebavedomú pleť!

Tento prírodný pleťový krém má iskrivú, citrusovú vôňu a dodá vám odviazané sebavedomie. Krém sa dobre vstrebáva a nezanecháva na pleti mastný film.

Použitie

Najskôr pleť dôkladne odlíčime a vyčistíme. Následne malé množstvo krému jemne rozotrieme krúživými pohybmi po pokožke a necháme vstrebať. Naša pleť potom celý deň statočne odráža útoky škodlivých látok bez toho, aby utrpela jej jemnosť a vláčnosť. Krém môžeme používať tiež ako nočnú starostlivosť.

Pre zachovanie kvality skladujte na suchom, chladnom a tmavom mieste.

Pleťový krém pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom obsahuje:

Žihľava obsahuje množstvo vitamínov a prospešných minerálnych látok. Od dávnych čias sa používa pri liečbe kožných problémov. Pleť totiž zahrieva a zároveň napomáha jej optimálnej hydratácií. Blahodarne pôsobí tiež na opuchy a pri únave, čo sa využíva pri starostlivosti o unavenú pokožku.

Balenie: Pre zachovanie kvality krému je použitá plastová fľaštička s airless systémom, ktorý zabraňuje kontaktu výrobku so vzduchom. Vďaka nemu je dávkovanie krému jednoduché a hygienické, keďže sa zabraňuje kontaminácii krému baktériami a plesňami nielen zo vzduchu, ale aj pri manipulácii s ním. Vďaka airless obalu ju je životnosť krému značne predĺžená. Obal je plne recyklovateľný.

Objem pleťového krému pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom je 30 ml.

Zloženie pleťového krému pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom

Mentha Piperita Leaf Water (kvetová voda z mäty piepornej), Cannabis Sativa Seed Oil (konopný olej), Isoamyl Laurate (emulgátor prírodného pôvodu), Aqua (voda), Glycerin (hydratačná a zvláčňujúca látka prírodného pôvodu), Cetearyl Alcohol (emulgátor prírodného pôvodu), Glyceryl Stearate Citrate (emulgátor prírodného pôvodu), Propanediol (hydratačná a zvláčňujúca látka prírodného pôvodu), Rubus Idaeus Seed Oil (malinový olej), Vitis Vinifera Seed Oil (hroznový olej), Helianthus Annuus Seed Oil (slnečnicový olej), Sucrose Stearate (cukrové estery sacharózy a mastných kyselín), Avena Sativa Kernel Flour (múka z ovsa siateho), Hypericum Perforatum Oil (ľubovníkový olej), C12-16 Alcohols (emulgátor prírodného pôvodu), Hydrogenated Lecithin (hydrogenovaný lecitín), Arctium Majus Root Extract (extrakt z lopúcha väčšieho), Urtica Dioica Extract (extrakt zo žihľavy dvojdomej), Myrtus Communis Oil (prírodný esenciálny olej z myrty obyčajnej), Salvia Officinalis Leaf Extract (extrakt zo šalvie lekárskej), Humulus Lupulus Extract (extrakt z chmeľu obyčajného), Saponaria Officinalis Leaf Extract (extrakt z mydlice lekárskej), Arctium Lapa Root Extract (extrakt z lopúcha väčšieho), Calendula Officinalis Flower Extract (extrakt z nechtíka lekárskeho), Citrus Limon Fruit Extract (prírodný esenciálny olej z citrónovníka pravého), Citrus Aurantifolia Oil (prírodný esenciálny olej z limetky), Citrus Grandis Peel Oil (prírodný esenciálny olej z pomela),Tocopherol (vitamín E), Acacia Senegal Gum (zahusťovadlo prírodného pôvodu), Sucrose Palmitate (cukrový ester sacharózy a mastných kyselín), Xanthan Gum (zahusťovadlo prírodného pôvodu), Propylene Glycol, Palmitic Acid (emulgátor prírodného pôvodu), Sodium Levulinate (konzervačná látka prírodného pôvodu), Sodium Anisate (konzervačná látka prírodného pôvodu), Potassium Sorbate (konzervačná látka prírodného pôvodu), Sodium Benzoate (konzervačná látka prírodného pôvodu), Lactic Acid (prírodná kyselina upravujúca pH), Citric Acid (prírodná kyselina upravujúca pH), Isoeugenol, Limonene, Linalool (látky prirodzene sa vyskytujúce v prírodných esenciálnych olejoch).

Vlastnosti

Značka Poetiko
Veľkosť balenia 30 ml
Pôvod Česká republika
Vlastnosti Prírodný, ručne vyrobený, netestovaný na zvieratách
Použitie Na pleť
Typ pokožky Mastná a problematická
Účinky Upokojenie, zmiernenie začervenania, eliminácia akné, jemné a šetrné vyživenie, hydratácia, zabránenie dehydratácii, regenerácia, protizápalové účinky

O Značke Poetiko organic

POETIKO = POmalá ETIcká KOzmetika

Za značkou Poetiko stoja štyri ženy 21. storočia.

Neboja sa chopiť príležitostí modernej doby, napriek tomu vnímajú silné spojenie s prírodou. Pokrok a veda pre ne neznamenajú odklon od prírody a jej darov ani stratu rešpektu k nej. Naopak. Nové technológie a vedecké poznatky im umožnili splniť si spoločný sen. Vytvoriť funkčnú, modernú kozmetiku, ktorá prepája čisto prírodné zloženie a šetrný prístup k životnému prostrediu so súčasnými biotechnologickými poznatkami a postupmi. Vďaka tomu dokážu v Poetiku zaistiť dlhodobé účinky a unikátne textúry – teda to, čo im v prírodnej kozmetike chýbalo.

Asi preto nie je prekvapujúce, že aj tvorivé kvarteto značky PO-ETI-KO je podobným prepojením rôznych svetov.

Zakladateľky Poetiko o sebe hovoria: “Sme vedkyne, bylinkárky, umelkyne, markeťáčky. Sme kamarátky. Niektoré matky, niektoré single, jedny prísne praktické, druhé s hlavou v oblakoch. Všetky však máme spoločný hravý a zdravý prístup k životu. Užívame si drobnosti všedného dňa a namiesto rutiny si vychutnávame okamihy keď sme len tu a teraz.

Dnešná doba nám dáva možnosť vedomej voľby. Preto spoločný zámer chceli realizovať zodpovedne, s rešpektom voči ľuďom a planéte. Záleží im na pôvode všetkých surovín i obalov a vždy sa snažia posudzovať tiež etickú stránku všetkého, čo robia. Produkty vyrábajú z kvalitných olejov, aktívnych látok a bylín vypestovaných s osobnou starostlivosťou a podľa princípov ekologického poľnohospodárstva. Podporujú lokálnych dodávateľov a výroba prebieha len v Česku a na Slovensku. S rozmyslom vyberajú tiež obalové materiály. Vedia, že najlepší obal je žiadny. Preto s obalmi šetria, preferujú sklo a využívajú čo najviac recyklovaných materiálov, ktorým vdychujú nový život.

Vedome spomaliť, dopriať si kvalitnú starostlivosť, robiť si malé radosti a zachovať rešpekt k okoliu i k sebe – to je cesta k nájdeniu životnej rovnováhy.

Poetiko sprevádza filozofia SLOW beauty:

Sustainable (udržateľné)

Local (lokálne)

Organic (organické)

Whole (kvalitné)

CERTIFIKÁCIA A PRÍRODNÉ ZLOŽKY

Hlavnými zložkami produktov Poetiko sú kvalitné oleje, bylinky a aktívne látky prevažne lokálneho pôvodu. Lokálnosť totiž predstavuje nielen ekologickejší variant, je to tiež najprirodzenejšie pre vašu pokožku. Namiesto vody používajú pleti prospešné hydroláty a vôňu dodávajú len prírodnými esenciálnymi olejmi, ktoré naviac aromaterapeuticky pôsobia na ľudskú psychiku.

Produkty Poetiko nikdy nesľubujú to, čo nemôžu splniť. Všetky ale spĺňajú prísne kritériá, aby sa mohli stať držiteľom certifikátu pre prírodnú kozmetiku – Cosmos Natural alebo Cosmos Organic.

TRADÍCIA A MODERNÁ VEDA BEZ TESTOV NA ZVIERATÁCH

V Poetiko nejdú cestou kompromisov medzi čistým a kvalitným zložením a vysokou účinnosťou. V laboratóriách dopĺňajú poznatky zo starých rodinných herbárov a bylinkárskych receptov o najnovšie vedecké znalosti a postupy. Práve tam sa rodia úplne všetky produkty, ktoré sú unikátne.

Všetky produkty najprv prejdú testovaním dobrovoľníkmi z radov rodín a priateľov. Preto v Poetiko každý produkt tvoria s myšlienkou na svojich najbližších. Vedia, že ak nie sú spokojní oni, nebudete ani vy. Keď produkty prejdú ich prísnymi štandardami, nastupuje ešte prísnejšie testovanie v Štátnom zdravotnom ústave či v nezávislých laboratóriách, kde prebiehajú dôkladné záťažové testy a hodnotenie zdravotnej nezávislosti. Všetko bez akéhokoľvek utrpenia nemých tvárí.

RUČNÁ LOKÁLNA VÝROBA

Aby bola kvalita produktov Poetiko zabezpečená na 100 %, všetku produkciu vyrábajú ručne, čo najšetrnejším spôsobom, v menších výrobných dávkach. Zásadne využívajú lokálne kapacity v Česku a na Slovensku.

Časť výroby prebieha aj v chránených dielňach, ktoré pomáhajú nájsť pracovné uplatnenie pre osoby so zdravotným znevýhodnením. Za všetkých okolností však výroba prebieha podľa správnych receptúr, inštrukcií a postupov, pod pozorným dohľadom skúsených kolegov.

MINIMALIZÁCIA OBALOV A ODPADOV

Filozofia značky Poetiko vyznáva minimalizmus. Pri obaloch nemyslia len na ich vlastnosti, funkciu a bezpečnosť, ale tiež na stopu, ktorú na našej planéte zanechajú. Takže s nimi šetria a využívajú čo najviac recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov. Preferujú sklenené obaly, ktoré po spotrebovaní obsahu nájdu široké uplatnenie, ale predovšetkým sú znovu naplniteľné produktami.

Obalové riešenia nie sú dokonalé, ale robia všetko pre nájdenie nových a lepších. Preto je možné, že sa balenie vášho obľúbeného produktu v priebehu času zmení – kvalita a povaha produktu však zostane nedotknutá, len obal bude priateľskejší k našej planéte.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Poetiko
Pleťový krém pre mastnú a aknóznu pleť s malinovým olejom 30 ml”

Web prirodno.sk používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.