Indian Natural
Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo 200 g

Tmavá farba indigo sa používa v kombinácii s hennou pre dosiahnutie rôznych hnedých až čiernych odtieňov vlasov. Podľa pomeru kombinovanej henny a indiga dosiahnete rôzne odtiene prírodnej farby na vlasy. Pre najintenzívnejšiu čiernu farbu využite farbenie v dvoch krokoch. Návod na aplikáciu nájdete v popise nižšie. Henna nie je súčasťou balenia, ale môžete si ju objendať tu.

  prírodné farbivo

  môžete si namiešať ľubovoľný odtieň od červeno-hnedej, cez rôzne hnedé až po čiernu

  vhodné pre všetky odtiene vlasov

Indigo je vhodné aj pre vegánov.

8,50 

hneda cierna prirodna farba na vlasy indigo indian natural hair care prirodno
Indian Natural
Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo 200 g

8,50 

Kategórií:

Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo značky Indian Natural Hair Care

Indigo je čierne prírodné farbivo z rozdrvených lístkov rastliny Indigofera Tinctoria vhodné na kombinovanie s hennou pre dosiahnutie rôznych odtieňov. Pri miešaní s hennou v rozličných pomeroch je možné dosiahnuť rôzne odtiene hnedej až po čiernu. Pri dvojfázovom farbení indigom sa dosiahne sýta intenzívna čierna farba vlasov. Samotné indigo farbí do tmavomodrých odtieňov.

Upozornenie: Pred použitím henny a ostatných prírodných farbív sa nedoporúča používať šampóny, tužidlá a spreje so silikónmi, ktoré zabraňujú preniknutiu prírodných pigmentov do štruktúry vlasu.
Medzi chemickým farbením a aplikáciou henny a indiga odporúčame dodržiavať minimálny rozostup 4 týždne.

Použitie

Jednofázové farbenie kombinovaním henny a indiga

  Červeno – hnedý odtieň pomer henna : indigo – 1 : 1

  Hnedý odtieň pomer henna : indigo – 1 : 2

  Tmavohnedý odtieň pomer henna : indigo – 1 : 3

 1. Ako prvú si pripravíme hennu. Vybrané množstvo zalejeme vodou s teplotou cca 60°C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Hennu poriadne vymiešame s vodou a vytvoríme tak kašu s konzistenciou podobnou jogurtu. Hennu necháme niekoľko hodín odstáť, aby sa uvoľnili pigmenty.
 2. Ako druhé si pripravíme indigo. Vybrané množstvo zalejeme vodou s teplotou maximálne 50°C. K indigu pridáme štipku soli, pretože pigment indiga sa uvoľňuje v zásaditom prostredí. Dobre indigo s vodou zamiešame a necháme odstáť 15 minút.
 3. Nakoniec zmiešame indigovú s hennovou kašou a rovnomerne nanesieme od korienkov do celej dĺžky vlasov.
 4. Vlasy zabalíme do igelitovej fólie alebo sprchovej čiapky a potom do uteráka, aby mohla prírodná farba pôsobiť v teple a tak sme dosiahli ideálne účinky.
 5. Farbu necháme na vlasoch minimálne 1-2 hodiny. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny.
 6. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežne používanými prípravkami na vlasy

Dvojfázové farbenie pre získanie intenzívnej čiernej farby

 1. Fáza
  Hennový prášok zalejeme vodou s teplotou cca 60°C. Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Hennu s vodou dobre premiešame, kým nevznikne kaša bez hrudiek. Do tejto zmesi môžeme pridať pre lepšie uvoľnenie farbiva šťavu z polovice citrónu. Vytvorenú kašu nanesieme na vlasy, ktoré potom prikryjeme igelitovou fóliou a uterákom. Prípravok necháme pôsobiť minimálne 1-2 hodiny. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich a blahodarných účinkov henny. Vlasy dôkladne umyjeme a ošetríme bežným spôsobom.
 2. Fáza
  Indigo zalejeme vodou s teplotou maximálne 50°C (vyššia teplota farbivo znehodnotí). Na kontrolu správnej teploty vody odporúčame použiť teplomer. Indigo s vodou poriadne zamiešame až kým nevznikne kaša bez hrudiek. Do kaše pridáme lyžičku soli na lepšie uvoľnenie pigmentu. Vytvorenú kašu nanášame na vlasy. Tie potom prikryjeme igelitovou fóliou a uterákom. Necháme pôsobiť minimálne 1 hodinu. S dĺžkou pôsobenia rastie intenzita farbiacich účinkov. Následne vlasy umyjeme a ošetríme bežným postupom.

Výsledný odtieň sa farebne ustáli po 24 hodinách.

Prírodné farby na vlasy farbia v závislosti od pigmentácie Vašich vlasov. Čím sú pôvodné vlasy tmavšie tým menší bude farebný efekt.

Prírodné farby tiež majú tú vlastnosť, že nechytajú u každého rovnako.

Pôvodná farba vlasov

Orientačné zafarbenie vlasov po dvojfázovým farbení hennou a indigom

Balenie: Papierová krabička s priehľadným vreckom vnútri.

Hmotnosť čiernej farby Indigo je 200 g.

Zloženie čiernej farby na kombinovanie s hennou Indigo

100% prášok z rozdrvených lístkov rastliny Indigofera Tinctoria

Vlastnosti

Značka Indian Natural Hair Care
Veľkosť balenia 200 g
Pôvod India
Vlastnosti 100% prírodná, bez konzervačných látok, organická, vegan
Použitie Na vlasy
Typ vlasov Všetky typy vlasov
Odtieň Pri kombinácii s hennou sa dajú dosiahnuť rôzne odtiene hnedej, až po čiernu

O Značke Indian Natural Hair Care

Indian Natural Hair Care je slovenská značka ponúkajúca tie najkvalitnejšie prírodné farby na vlasy a rôzne bezfarebné prírodné vlasové zábaly.

V Indii, odkiaľ ich čistá henna pochádza sa vďaka výnimočným klimatickým a pôdnym podmienkam dosahuje najvyššej kvality. Henna používaná značkou Indian natural hair care sa pestuje v biologickom hospodárstve. Pre praktické použitie a dosiahnutie najlepších farebných výsledkov je najemno zomletá a 3x filtrovaná.

Okrem čistej henny, ktorá farbí vlasy na medeno značka Indian natural hair care ponúka aj rôzne odtiene hnedej a čiernej. Tieto prírodné farby na vlasy sú vhodne namiešanou zmesou medenej blahodarnej indickej henny s tmavými tónmi indiga či svetlej amly.

INDIAN NATURAL HAIR CARE = Indická prírodná starostlivosť o vlasy

Martin so Zuzkou už zopár rokov tvoria pár a rozvíjajú rodinnú firmu ponúkajúcu prírodné produkty starostlivosti o vlasy.

Začiatky Indian Natural Hair Care neboli ľahké. Zakladatelia Martin a Zuzka ako prvé odkrývali mytý o henne. Vysvetľovali zákazníčkam, že henna nie je o zelených vlasoch, alebo že bezfarebná henna neexistuje. Každý prášok dlho testovali, keďže chceli nájsť toho ideálneho dodávateľa. Ich podmienkou bolo, že mal byť priamo z Indie, takže to bol ozaj tvrdý oriešok.

Nakoniec sa na nich šťastena usmiala. Našli veľmi príjemného pestovateľa a to priamo v ekologickom poľnohospodárstve. Po návšteve jeho farmy v Indii Martin a Zuzka vedeli, že je to ten pravý obchodný partner.

Postupne značka Indian Natural Hair Care začala rásť. Predávajú svoje produkty na Slovensku, v Čechách či Maďarsku. Dopredu Martina a Zuzku ženie túžba pomáhať ľuďom a edukovať ich o prírodnej ceste k zdravým a krásnym vlasom. Svojim produktom veria a chcú naďalej ponúkať ich silu za dostupnú cenu všetkým, ktorí majú radi svoje vlasy.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Indian Natural
Čierna farba na kombinovanie s hennou Indigo 200 g”

Web prirodno.sk používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.